Zrywka nasiębierna

Karczowanie lasów

Karczowanie lasów to nasza specjalność. Działamy szybko, sprawnie i precyzyjnie. Nie tylko profesjonalnie realizujemy powierzone nam zadania, ale dbamy też o bezpieczeństwo, które podczas prowadzenia tego typu przedsięwzięć jest kwestią kluczową. O najwyższej jakości usług, które realizujemy, przesądza nie tylko szerokie doświadczenie naszych ludzi, ale też doskonale wyposażone zaplecze sprzętowe. Lata spędzone w branży pozwoliły nam doskonale poznać specyfikę zadań związanych z karczowaniem lasów, co przełożyło się na stworzenie i wprowadzenie niezawodnych procedur. Dzięki nim realizujemy nawet najtrudniejsze przedsięwzięcia, zachowując nie tylko bezpieczeństwo naszych pracowników oraz osób postronnych, ale też stabilność szeroko pojętego ekosystemu. Wiemy, że w lesie jesteśmy tylko gośćmi.

Zrywka nasiębierna

Profesjonalna zrywka nasiębierna to najmniej inwazyjny sposób karczowania i oczyszczania lasów. Polega ona na podwieszaniu ładunku na specjalnych linach. W trakcie trwania wycinki wykorzystujemy profesjonalne pojazdy, powszechnie zwane forwarderami. Gałęzie oraz drewniane belki nie dotykają podszycia lasu. Cały surowiec od razu umieszcza się w pojazdach, dzięki czemu jest gotowy do transportu. W ten sposób możemy pomóc Klientom w uporządkowaniu zarówno wielkich połaci lasu, jak i mniejszych działek. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, który umożliwia nam profesjonalną i kompleksową realizację zadania niezależnie od miejsca.

Przy zrywce nasiębiernej używa się maszyn, dzięki którym praca w lesie staje się nieporównywalnie szybsza i bardziej precyzyjna. Współczesne urządzenia to już nie tylko małe ciągniki do wyrywki drewna, ale kompleksowe i złożone maszyny, których fukcjonalność przekłada się również na bezpieczeństwo robót leśnych. Podczas zrywki i transportu drewna stosowane są wielooperacyjne maszyny, które dostępne są w kilku wariantach. W pracach leśnych wykorzystuje się więc ciągniki o czterech, sześciu oraz ośmiu kołach. Warto dodać, że współczesne urządzenia do zrywki wyposażone są w żuraw hydrauliczny, którego zasięg pracy sięga nawet dziesięciu metrów.

Ochrona przestrzeni leśnej

Wycinka lasów wymaga od nas zastosowania odpowiednich metod, które pomagają chronić całą naturalną przestrzeń. W związku z tym, że nasza obecność może zakłócać życie zwierzętom, dokładamy wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo nie tylko naszych pracowników, lecz także organizmów naturalnie występujących na danych terenach. Wieloletnie doświadczenie pomaga nam przygotować karczowany obszar tak, by nie uszkodzić innych elementów. Działając w ten sposób, mamy całkowitą pewność, że wszystkie podejmowane działania są zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawnymi związanymi z ingerencją człowieka w środowisko naturalne.

Przeszkolona kadra

Zastosowanie tej metody wycinki drzew wymaga od naszych pracowników odpowiedniego przygotowania. Nasza kadra potrafi przeprowadzić zrywkę nawet w obrębie trudno dostępnych terenów. Dzięki temu możemy pozyskać i przetransportować surowiec w nienaruszonym stanie do wyznaczonego przez Państwa miejsca. Pomagają nam w tym także profesjonalne urządzenia.

Przewiń do góry